Zdroj: Kevin Dolmaire

Malá chatka s originálním řešením

06. 06. 2021
Diskuze (0)
Sdílet

Na břehu Ženevského jezera ve Švýcarsku se před pár týdny objevila neobvyklá chatka. Na malé chatky a miniubytovny v přírodě jsme už zvyklí, jejich trend neustále roste a tvoří únik před každodenním stresem či přeplněnými městy.

Autoři této minichaty však projekt oživili originálním řešením – kromě toho, že má kruhový půdorys, i okna, tvořící polovinu fasády, jsou zaoblená. Kromě toho se dají úplně otevřít zasunutím do stěn. Za návrhem i realizací chaty pro soukromého klienta stojí francouzská společnost LUMICENE.

Přečtěte si také:
Chatka postavena za tři dny poskytuje vše potřebné včetně dokonalého klidu

Zabývá se právě vývojem kruhových a reverzibilních okenních profilů, proto není divné, že chata má právě tento tvar. Předchůdcem „LumiPodu 6“ je LumiPod ještě menších rozměrů. Nové místo na relaxaci je sice umístěno uprostřed přírody, zároveň však poskytuje přímo luxusní hotelové vybavení. Toto spojení je vidět jen málokdy.

Chatka s panoramatickým výhledem

Bonusem navíc, který je k nezaplacení, je panoramatický výhled na jezero právě díky oblému prosklení, které se dá úplně otevřít. Zdroj: Kevin Dolmaire

Luxus na dvaceti šesti metrech

Dvacet šest metrů čtverečních nezní ani zdaleka velkolepě a už vůbec ne luxusně, ale tvůrcům LumiPodu se podařilo vytvořit interiér, za který by se nemusel stydět ani pětihvězdičkový hotel. Bonusem navíc, který je k nezaplacení, je panoramatický výhled na jezero právě díky oblému prosklení, které se dá úplně otevřít. Tak se z části chaty stane prostor, který splyne s okolím. Neprosklené části jsou opláštěny dřevem z douglasky.

Minichatka interiér

Interiér chatky zahrnuje kuchyňský kout, jídelní kout, koupelnu a vestavěnou skříň. Zdroj: Kevin Dolmaire

Centrem je ložnice, nechybí kuchyňský a jídelní kout ani šatník

Interiér chatky zahrnuje kuchyňský kout, jídelní kout, koupelnu a vestavěnou skříň. Je plně vybaven inteligentním domácím systémem, který maximalizuje pohodlí a nabízí jedinečný zážitek ze spojení s přírodou přímo z postele. Každý detail byl vypracován podle minimalistických principů, aniž by utrpěla kvalita použitých materiálů.

Přečtěte si také:
Malá chata vypadá po rekonstrukci jako UFO

Truhlářské produkty jsou vyrobeny na míru z dýhy z přírodního dubového dřeva, stropní panely jsou kryty vlněnou plstí a postel působí jako zavěšená do plytkého výklenku, obklíčená panoramatickým prosklením.

Minichatka v noci

Nové místo na relaxaci je sice umístěno uprostřed přírody, zároveň však poskytuje přímo luxusní hotelové vybavení. Zdroj: Kevin Dolmaire

Motorizované clony zvyšují pohodlí

Zasouvatelná okna nezvyklého tvaru LUMICENE® vznikla z konceptu, který vytvořila společnost Saint-Gobain. Eliminují hranice mezi interiérem a exteriérem a tak vytvářejí místo pro nezapomenutelný zážitek. Celé sklo zevnitř pokrývají motorizované zakřivené clony – samozřejmě je zatáhnete, jen když chcete. Kromě toho, že chrání soukromí, podle potřeby dokáží blokovat denní světlo.

Postel v minichatce

Interiér je plně vybaven inteligentním domácím systémem, který maximalizuje pohodlí a nabízí jedinečný zážitek ze spojení s přírodou přímo z postele. Zdroj: Kevin Dolmaire

Postavená ze dvou modulů, za dva dny

Minichaty LumiPod se vyrábějí ve francouzském Lyonu, aktuálně jsou k dispozici ve třech velikostech – od 18 m² až po rodinnou chatku s rozlohou 42 m². Silným pozitivem tohoto řešení relaxace v přírodě je, že chata minimalizuje vliv na životní prostředí. Je složena ze dvou prefabrikovaných modulů, které jsou smontovány na místě během dvou dnů a bez zásahu do terénu. Stejně tak není problém ani odstranit ji – zmizí prakticky beze stopy.

Přečtěte si také:
Jak udělat z malé chatky venkovský dům k trvalému bydlení
Chatka s panoramatickým výhledem

Neprosklené části jsou opláštěny dřevem z douglasky.  Zdroj: Kevin Dolmaire

LumiPod 6

autor/výrobce: LUMICENE

lokalita: Švýcarsko

projekt: 2021

realizace: 2021

plocha: 26 m2

Sabína Zavarská

Foto: Kevin Dolmaire

Kategorie: Návštěvy domů
Tagy: chata drevostavby elektrické ovládání přírodní materiály prosklené plochy
Sdílejte článek

Diskuze